NATO’culardan Nazilere alkış: O çok “ilerici” görünen Trudeau’nun Kanadası’nda bütün meclis bugünün de dünün de Nazi artıklarını ayakta alkışladı!

NATO’culardan Nazilere alkış: O çok “ilerici” görünen Trudeau’nun Kanadası’nda bütün meclis bugünün de dünün de Nazi artıklarını ayakta alkışladı!

Eylül ayı içerisinde, Ukrayna Devlet Başkanı Volodomir Zelenskiy, çeşitli emperyalist devletlere yaptığı ziyaretler çerçevesinde Kanada’nın başkenti Ottawa’daydı. Pek tabii, Kanadalı emperyalistler, Rusya’ya boyun eğdirmek için dünyanın en büyük terör örgütü NATO’nun verdiği parayla, NATO’nun tankıyla tüfeğiyle bir savaş yürüten Zelenskiy’e iltifatta cömert davranıyor. Bu sefer de Zelenskiy’e, Kanada meclis kürsüsünden bir konuşma yapma onurunu layık gördüler. Zelenskiy’in konuşması defalarca alkışlarla bölündü. Zelenskiy’nin mecliste bulunduğu sırada Kanada Meclis Başkanı Anthony Rota mecliste seyirci olarak bulunan 98 yaşında bir Ukraynalıyı, Ukrayna’nın bağımsızlığı için savaştığı için “Kanada’nın bir kahramanı” diye selamlamasının ardından ise Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Zelenskiy dahil olmak üzere, NATO’nun en önde gelen ülkelerinden biri olan Kanada’nın meclisindeki herkes, bu kişiyi dakikalarca ayakta alkışladı. Ne var ki alkışlanan bu kişi, Yaroslav Hunka, İkinci Dünya Savaşı sırasında, Nazilerin SS-Waffen birlikleri safında SSCB’ye karşı savaşmış, elinde Doğu Avrupa’nın birçok gariban halkının kanı bulunan bir Nazi artığıydı. NATO’nun emperyalist savaş suçlularının, Nazi Almanyası’nın faşist savaş suçlularını böyle selamlaması, görülmeye değer bir manzaraydı. Bu durum pek tabii bir skandal yarattı, Trudeau özür diledi, Meclis Başkanı özür diledi. Ama NATO’culardan ve emperyalistlerden hâlâ medet umup demokrasi bekleyenlerin kendilerine sorması gereken soru şu; pek demokratik Kanada’da eski Nazilerin, huzur içinde emekliliklerinin tadını çıkarmasını nasıl açıklayacaksınız? Peki hele bu eski Nazilerin, alkışlansın ya da alkışlanmasın, Kanada’nın tüm dünyaya ders vermeyi pek seven parlamentosuna onur konuğu olarak çağrılabiliyor olmasına ne diyeceksiniz?