İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri 1 Mayıs'ta alanlardayız demek için bir araya geldi

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri 1 Mayıs'ta alanlardayız demek için bir araya geldi

Konak Kemeraltı girişinde bir araya gelen İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri 1 Mayıs hazırlıklarının başladığını yaptığı basın açıklaması ile duyurdu. 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü yaklaşırken "Yan yana omuz omuza, haydi 1 Mayıs'a!" sloganıyla tüm İzmir emekçi halkına 1 Mayıs'ta alanlarda olma çağrısı yaptı.

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklama yapan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, 1 Mayıs'a kadar iş yerlerinde, meydanlarda, sokaklarda, sosyal medyada, İzmir'in her yerinde işçi sınıfının talepleri için 1 Mayıs çağrısının yapılacağını belirtti. Ayrıca açıklamada, salgınla mücadelede patronların, şirketlerin çıkarlarını değil hak sağlığını esas alan uygulamaların hayata geçirilmesi ve gerçek bir işten çıkarma yasağı uygulanmasının gerektiğini dile getirdi. Memiş Sarı, yeni biçimlere bürünen Kod 29'un kaldırılması gerektiğini ifade ederek ücretsiz izin dayatmasına da son verilmesini talep etti.

Devrimci İşçi Partisi de bir bileşeni olduğu İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri'nin yaptığı basın açıklamasına katılarak 1 Mayıs çağrısının sesini yükseltti.