İstanbul'da Aziz Güler için basın toplantısı gerçekleştirildi

Ögrenci Gençlik Sendikası (Genç-Sen), 21 Eylül'de DAİŞ tarafından katledilen Aziz Güler için İstanbul Şişli’de bulunan DİSK genel merkezinde bir basın toplantısı gerçekleştirdi. 

Ailesi ve yoldaşları Aziz Güler’in cenazesini Türkiye’ye getirip doğduğu topraklarda defnetmek istiyor. Fakat öldüğü günden bu yana kimsenin görmediği Bakanlar Kurulu kararı ile cenazenin Türkiye’ye geçmesine, bu topraklarda defnedilmesine izin verilmiyor.

Genç- Sen adına basın açıklamasını okuyan Şafak Aktaş, sınırların IŞİD çetelerine açık iken, tüm hukuk kurallarına aykırı bir şekilde, bu çetelere karşı mücadele edenlerin ölüsüne bile kapalı olduğunu, Aziz yoldaşın cenazesini bedeli ne olursa olsun doğduğu topraklara getirip cenaze törenini yapacaklarını söyledi. Aziz Güler'in ailesi cenazesini almak için pek çok devlet kurumuna başvurduklarını ancak kendilerine herhangi bir açıklama yapılmadığını belirtti. 

Basın toplantısına katılan milletvekilleri, sanatçılar ve aralarında Devrimci İşçi Partisi temsilcisinin de bulunduğu siyasi partilerin temsilcileri, Aziz'in ölüsünden dahi bu kadar çekinen AKP iktidarının utanması gerektiğini söylediler. Aziz'in cenazesi bu topraklara getirilip defnedilene kadar ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.