İstanbul'da Avcılar Belediyesi işçileri mücadeleye devam ediyor

 

Sendikalı oldukları için işten atılan ve İstanbul'da Avcılar Belediyesi önüne çadır kurarak direnişe geçen taşeron belediye işçilerinin direnişi eylemlerle devam ediyor.

Avcılar Belediyesi işçileri 22 Haziran günü saat 13:00'te İstanbul'da Taksim tünelde buluşarak CHP İl Merkezi önüne yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş boyunca işçiler sık sık "Sendika hakkımız engellenemez!", "Sendika hakkımız söke söke alırız!", "Taşeron işçisi köle değildir!", "Önce insan dediler, aştan işten ettiler!", "Atılan işçiler geri alınsın!", "Zafer direnen emekçinin olacak!" sloganlarını attı.

Sermaye partisi CHP'ye meydan okuyan işçiler basın açıklamasını okudu. Açıklamada, bu sorunu çözmekte sessiz kalan, yeterli ve etkili şekilde müdahale etmeyen ve görmezden gelen en alttan en üste kadar CHP yönetiminin sorumlu olduğu belirtildi. Atılan işçiler geri alınana kadar mücadeleye devam edecekleri söylendi. Basın açıklamasının ardından kısa bir oturma eylemi yaptı. Alkışlar ve sloganlar ile eylem sona ereken, işçiler, tüm atılan işçiler işe geri alınana kadar mücadeleyi sürdüreceklerini vurguladı.