Yüz kızartıcı bir yeni suç: apartheid İsrail’in Temel Anayasal Kanunu olarak kabul edildi

Bugün, 19 Temmuz 2018’in erken saatlerinde Siyonist devletin aşırı sağ koalisyonun kontrolü altındaki parlamentosu olan İsrail Knesset’i 62’i oya karşı 55 oy ve bir çekimser oyla 1948’deki “İsrail Bağımsızlık Bildirgesi’nin” sahte demokratik görünüşünü bile feshederek “Yahudi Halkının Ulus Devleti” adlı apartheid (ırk ayrımı) kanununu kabul etti. Sadece Arapça bir “resmi dil” olmaktan çıkmıyor, yeni kanun işgal altındaki ülkenin Filistinli Arap vatandaşlarının son derece kısıtlı haklarına yıkıcı bir darbe vuruyor. Etnisiteye ve dine göre ayrışma kuruluyor , “Yahudi yerleşimleri” övülüyor ve Devletin en yüksek “ulusal değeri” olarak tanıtılıyor. Ancak, Netanyahu'yu destekleyen yozlaşmış hahamların emrettiği “ultra-ortodoks” denen çarpıtılmış Yahudilik versiyonuna uymayan İsrailli Yahudi vatandaşlarının hakları da yakın tehlike altındadır.

Bu sebeple, 14 Temmuz’da binlerce İsrailli Yahudi bu yeni ırkçı Anayasaya karşı gösteriler düzenlediler (bkz. yukarıdaki fotoğraf).

Başka ulusları ezen uluslar özgür olamazlar! Siyonizmin, Filistin halkı için bir felaket ve Yahudi halkı için bir ölüm tuzağı olduğu kanıtlandı. Netanyahu en kötü anti-semitlerin (Yahudi düşmanlarının) en yakın dostudur. Irkçı Anayasa kurumsallaştırılırken, İsrail başbakanı İkinci Dünya Savaşı sırasında milyonlarca Yahudi’nin ölümünden sorumlu olan Horthy diktattörlüğünün bir hayranı olan kötü şöhretli bir Yahudi düşmanını, Macaristan başbakanı Orban’ı konuk ediyordu.

Siyonizm ve anti-Semitizm yapışık ikizlerdir.

Kahrolsun barbarlık! Ortadoğu Sosyalist Federasyonu için ileri!

19 Temmuz 2018

 

Savas Michael anti-Siyonist bir Yunan Yahudisi ve RedMed internet ağını destekleyen partilerden biri olan Yunanistan’ın İşçilerin Devrimci Partisi’nin (EEK) lideridir.