İkitelli’de kadınlar Emine Bulut için yürüdü

İkitelli’de kadınlar Emine Bulut için yürüdü

Geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından kızının gözleri önünde vahşice katledilen Emine Bulut’un öfkesi her yerde yankılanıyor.

24 Ağustos günü İkitelli Atatürk Mahallesi’nde Küçükçekmeceli Kadınlar Platformu’nun çağrısıyla bir yürüyüş düzenlendi. DİP’li Kadınlar olarak bizim de katıldığımız yürüyüş  “Ölmek istemiyoruz” pankartıyla 18:00’de başladı.

“Kadın cinayetleri politiktir!”, “İstanbul sözleşmesi uygulansın!”, “Erkek adalet değil gerçek adalet!”, “Boşanmayı değil cinayeti engelle!” sloganlarıyla yürüyen kadınlar yürüyüş boyunca yapılan konuşmalarla mahalleli kadınları da yürüyüşe davet etti. Mahalliden yürüyüşe alkışlarla ve sloganlarla destek geldi.

Arenapark AVM önünde yapılan basın açıklamasında, kadın cinayetlerinin artmasının sebebinin AKP iktidarının kadın cinayetlerini körükleyen ve kadın düşmanlığını üreten politikaları olduğu vurgulandı. Erkeklere iyi hal ve haksız tahrik indirimi uygulanırken kendini savunmaya çalışan kadınlara müebbet hapis cezalarının verildiği belirtildi. Tüm kadınlara yaşamımızı savunmak için birlikte mücadele etme çağrısının ardından eylem sloganlarla, ıslıklarla son buldu.