Devrimci İşçi Partisi fabrikalarda, çarşıda-pazarda, meydanlarda mücadele ve örgütlenme çağrısını yükseltmeye devam ediyor: “Hak verilmez alınır! Zafer sokakta, işgalle, grevle, direnişle kazanılır!”

Asgari ücret gündemi geldi geçti, emekçi halk yeni yılda elektrik ve doğalgaz başta olmak üzere iğneden ipliğe gelen zamlarla baş başa kaldı. Bu süreçte “Hak verilmez alınır” diyen Devrimci İşçi Partisi olarak fabrika ve tersane önlerinde, çarşıda pazarda, emekçi mahallesinde kapı kapı mücadele ve örgütlenme çağrısını yükselttik ve yükseltmeye devam ediyoruz.

Ayrı gayrı yok dedik, MESS’e karşı “Ölümüne çalıştık, hakkımızı istiyoruz!” diyen Türk Metal’li, “İşgal, grev, direniş!” diyen Birleşik Metal-İş’li metal işçileriyle omuz omuza durduk. DİSK ve KESK’le meydanlara indik, “Geçinemiyoruz” diyen işçilerle ve kamu emekçileriyle birlikteydik. İşçinin çözümünü bu meydanlarda haykırdık, mahallelerde emekçi toplantılarında tartıştık: “Fabrikalar bankalar devletin, devlet işçinin olacak!” dedik.

Ne Cumhur ne Millet İttifakı, Türkiye’nin önünde tek bir çözüm var o da sınıf siyasetidir ve işçi sınıfının iktidarıdır. Haklarımız için, insanca yaşayacak ücret, insanca çalışma koşulları için fabrikalarda, işyerlerinde mahallelerde örgütlenelim, işçinin emekçinin çözümü için Devrimci İşçi Partisi saflarında buluşalım!

 

Bu yazı Gerçek gazetesinin Ocak 2022 tarihli 148. sayısında yayınlanmıştır.