Antalya’da halk isyanının yıldönümünde anma yapıldı

Gezi ile başlayan halk isyanının üçüncü yıldönümü olan 31 Mayıs'ta birçok ilde olduğu gibi Antalya’da da etkinlikler düzenlendi. Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısı ile Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kitle basın açıklaması ve müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Yıllardır kitlelere kapalı olan ve halk isyanı ile tekrar kitlere açılan Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kitle etkinlik öncesi halk isyanı şehitleri ve tüm devrim şehitleri adına saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu sonrası kitle adına Deniz Aslan basın açıklaması okudu. Basın açıklamasında “Taksim Meydanı ve Gezi Parkı başta olmak üzere, yaşam alanlarımıza amansız ve hukuksuz bir şiddetle saldıranların karşısında omuz omuza verdik.” diyerek Gezi ile başlayan halk isyanındaki dayanışma vurgulandı. Basın açıklaması sırasında halk isyanı şehitleri Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz, Hasan Ferit Gedik, Medeni Yıldırım, Ahmet Atakan ve Berkin Elvan'ın adları anılarak “Yaşıyor!” sloganı atıldı. Basın açıklaması sonrası etkinlik müzik dinletisi ile devam etti.

Etkinlik boyunca kitleyi müdahale etmek ile tehdit eden polis etkinlik sonunda kitlenin içine girerek kitleyi provoke eden kişileri bahane gösterip dağılmakta olan kitleye biber gazı ile müdahale etti. Etkinlik polis müdahalesinin ardından sloganlarla sona erdi.