Antalya'da dokunulmazlıkların kaldırılmasına karşı protesto

Milletvekillerinin dokunulmazlık haklarının anayasaya aykırı şekilde kaldırılmasına yönelik Türkiye’nin bir çok ilinde olduğu gibi Antalya’da da protesto eylemi yapıldı. Antalya Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) çağrısı ile 22 Mayıs günü 18.30’da Attalos Meydanı’nda “İrademe vekilime dokunma! Sarayın darbesine direneceğiz!” yazılı pankartın arkasına toplanan kitle basın açıklaması gerçekleştirdi.

HDP Antalya İl Örgütü eş başkanı Songül Şarklı'nın gerçekleştirdiği basın açıklamasında AKP hükümeti ve Recep Tayip Erdoğan’ın sürekli haksız, hukuksuz ve kanun dışı davranmasının ve anayasayı çiğnemesinin kabul edilemez olduğu dile getirildi. Vekillere yönelik baskılara ve yıldırma politikalarına karşı birlik ve dayanışma çağrısı yapıldı. Basın açıklaması sırasında sık sık “Yaşasın hakların eşitliği!“, “Saraya teslim olmayacağız!”, “Bize gücünüz yetmez, biz kazanacağız!” sloganları atıldı.

Basın açıklaması ardında kısa süreli bir oturma eylemi gerçekleştirildi. DİP'in de desteklediği eylem, alkış ve sloganlar eşliğinde sona erdi.