DİP'li kadınlar İstanbul'da 8 Mart'a çağırdı

Devrimci İşçi Partili Kadınlar, 10 Mart'ta Kadıköy'de yapılacak 8 Mart mitingi öncesi, İstanbul'da stant açarak 8 Mart bültenlerini dağıttı.

8martstant2

Bugün sabah saatlerinde biraraya gelerek miting öncesi son hazırlıklarını kolektif bir şekilde yapan DİP'li kadınlar, öğle saatlerinden itibaren emekçi kadınlara seslerini duyurmak, 8 Mart'ın bir mücadele günü olduğu vurgusu ile kadınları yarın gerçekleştirilecek mitinge çağırmak amacıyla stant açtı.

Şarkılarla, yaptıkları konuşmalarla emekçi kadınları birlikte mücadeleye çağıran DİP'li kadınlar, kadına yönelik şiddetten kürtajın yasaklanma girişimine, 8 Mart'ın tarihinden, kadın emeğinin ucuz, güvencesiz oluşuna, görünmeyen yüzüne, kadın bedenine yönelik saldırılara kadar emekçi kadınların yaşadığı bir dizi soruna değinen ve taleplerini dile getiren 8 Mart bültenlerini dağıttı, gazetemiz Gerçek'i sattı. 

DİP'li kadınlar, yarın 12:00'de Kadıköy Numune Hastanesi önünde buluşarak, "Yolumuz Tahrir Kadınlarının Yoludur" pankartı ile miting alanında yerini alacak. Tüm emekçi, ezilen kadınları, bu yolda birlikte mücadele etmeye, bunun bir ilk adımı olarak 8 Mart mitinginde biraraya gelmeye çağırıyoruz. 

8Martstant3