Filistin Dostları İzmir’den haykırdı: Saadât ve Abdullah’a özgürlük!

Emperyalizme ve Siyonizme Karşı Filistin Dostları olarak, Arap halkının ve Filistin davasının iki yiğit evlâdı Corç İbrahim Abdullah, Ahmet Saadât ve onların şahsında emperyalistlerin ve Siyonist İsrail'in hapishanelerindeki tüm tutsaklar için özgürlük talep etmek amacıyla İzmir’deki Fransa Fahri Konsolosluğu önünde toplandık.

Filistinli Tutsaklarla Dayanışma Ağı Samidoun’un çağrısını yaptığı uluslararası dayanışma kampanyasının bir parçası olarak yaptığımız eylemimizde, yaşamını Filistin’i işgal eden Siyonist oluşuma karşı mücadele ederek geçiren yoldaşlarımızın mücadelelerini anlattık. Fransa’da Corç Abdullah’a özgürlük kampanyasında yer alan yoldaşımız yaptığı Türkçe ve Fransızca konuşmasında, Fransız emperyalizminin 40 yıla yakındır zindanlarında tuttuğu Corç Abdullah yoldaşımıza “pişmanım” dedirtmeye çalıştığını ancak Abdullah’ın Filistin davasından vazgeçmediğini söyledi. Bu iki sosyalist militanın mücadelesinin, Ortadoğu’nun her Filistin dostu direnişçi evladına örnek olduğunu vurguladı. Ardından platform adına basın açıklamasını yapan yoldaşımız, Siyonist ve emperyalist zindanlarda bulunan tüm tutsakları bağrımıza bastığımızı ve mücadelelerini sahiplendiğimizi belirtti. Kendini Ortadoğu’nun tek demokrasisi olarak pazarlamaya çalışan Siyonist İsrail ve insan hakları konusunda caka satmaya pek meraklı emperyalist Fransa’nın iki yoldaşımızı derhal serbest bırakması gerektiğini vurguladı.

Emperyalizme ve Siyonizme Karşı Filistin Dostları olarak bugün İzmir’de yaptığımız açıklama ile Corç Abdullah ve Ahmed Saadât’ın yaptıklarının, İngiltere emperyalizmince desteklenen Yunanistan ordusu İzmir’i işgal ettiğinde Yörük Ali ve Demirci Mehmet Efelerin de yaptığıyla bir olduğunu anlattık. Tüm İzmirlileri Siyonist İsrail’e karşı Filistin halkının özgürlük mücadelesine destek vermeye çağırdık.

Kahrolsun Fransa emperyalizmi!

Kahrolsun Amerikan emperyalizmi!

Kahrolsun tüm emperyalist Siyonist işbirlikçisi rejimler!

Yıkılsın Siyonist İsrail Devleti!

Corç Abdullah ve Ahmet Saadât'a özgürlük!
 

Corç İbrahim Abdullah kimdir?

Hayatını emperyalizme ve Siyonizme karşı mücadeleye adayan Lübnanlı komünist bir devrimci olan Corç Abdullah, Lübnan Silahlı Devrimci Grupları (LSDG) adlı örgütün kurucusu olma suçlamasıyla Fransa’da 1984 yılında tutuklandı. Siyonist İsrail, Fransa ve ABD’nin de desteğiyle Lübnan’ı işgal ettiğinde, LSDG bir yandan Siyonist işgal güçlerine karşı çarpışırken, işgalcilere karşı direnişi emperyalist ülkelere de taşımış, Siyonist işgalin sponsorlarını, finansörlerini, silah tüccarlarını ve komuta kademesinde bulunanları hedef almıştı. Corç Abdullah da, LSDG eylemleri sonucunda ABD’nin Fransa’daki askerî ateşesi Charles R. Ray ve Siyonist oluşumun istihbarat örgütünün Fransa’daki başı Yaakov Bar-Simantov’un ölümünden sorumlu olduğu gerekçesiyle Fransa devleti tarafından tutuklandı. Tutuklandıktan 14 yıl sonra hukukî açıdan serbest bırakılması mümkün hale gelmişken, Fransız emperyalizmi Corç Abdullah’ı esir tutmaya devam etti. Abdullah, 36 yıldır Fransa emperyalizminin elinde tutsak durumda.

Ahmet Saadât kimdir?

1953 doğumlu Saadât, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'nin tutsak lideridir. 1967 yılında Filistin Öğrenci Sendikası'nda mücadeleye atılan Saadât, yaşamını, Filistin'i işgal eden Siyonist oluşuma karşı mücadele ederek geçirdi. 1970'lerin başından, FHKC'nin Batı Şeria'daki lideri seçildiği 1994'e kadar Siyonist işgalci tarafından defalarca tutsak edilen Saadât, 2001 yılında Ebu Ali Mustafa'nın İsrail tarafından katledilmesinin ardından FHKC liderliğini üstlendi. 2002 yılında İsrail'in pis işlerini yapmakta artık uzmanlaşmış bulunan “Filistin Özerk Yönetimi” tarafından tutuklandı. Bulunduğu “Filistin Özerk Yönetimi” hapishanesi 2006 yılında Siyonist oluşumun askerlerince basıldı ve Saadât buradan alınarak Siyonistlerin elinde tutsak hale geldi. Siyonistler kendisini 30 yıl hapse mahkûm etti.