Erdoğan suç ortağını ebediyete uğurluyor

Babası Kral Fahd, ülkesini her iki Körfez Savaş’ında da Irak’a karşı ABD’nin üssü yaptı. Kendisi NATO ve emperyalizme hizmetlerini devam ettirdi ve 1 milyon Iraklının katledilmesine yol açan ABD işgalinin destekçiliğini sürdürdü. İşbirlikçi Arap devleti kavramını şahsında cisimleştirerek Siyonist İsrail’in bölgedeki en büyük dostu ve destekçisi oldu. Tunus ve Mısır’da başlayan Arap Devrimi’ni yozlaştırmak ve yenilgiye uğratmak için Türkiye ve Katar’la birlikte mezhep savaşını kışkırttı. Mezhepçi tekfirci çeteleri besledi büyüttü. Arap halkının kanıyla sulanan toprakların yeraltı zenginlikleri üzerinde kurulan şatafatlı saltanatı sürdürdü. “Kâbe manzaralı” lüks otellerinin mucidiydi. Sırtındaki altın semerde hep emperyalizmi ve Siyonizmi taşıdı. Mısır’daki Bonapartist Sisi darbesinin baş rol oyuncusuydu. Mısır’daki darbe Müslüman Kardeşleri ezdiği için araları açılıncaya kadar Erdoğan’ın en iyi dostlarındandı. Son dönemde Suriye’de mezhepçi iç savaşı ABD ile birlikte eğitip donatmak için yine barışmış el ele vermişlerdi. Kral Abdullah, ihanetleriyle, suçlarıyla, milyonlarca ananın ahıyla öldü. Altın semerini Veliaht Prens Selman bin Abdülaziz’e devrederek öldü.

Kral Abdullah öldüğünde Erdoğan Somali’ye gitmek üzereydi. Basına yaptığı açıklamada “Kralın ölüm haberi üzerine mecburen Suudi Arabistan’a Riyad’a gitmeye karar verdik.” dedi. Bu sözleri söylediği sırada Somali’de Türk heyetinin de bulunduğu otele mezhepçi tekfirci Eş-Şaab örgütü bombalı saldırıda bulunmuştu. Orada da ikisi polis biri otel işçisi 3 kişi öldü. Ama bir Kral’ın yanında Somalili’nin değeri nedir ki? Eş-Şaab örgütünün Türkiye’nin Somali’deki girişimlerini protesto ettiği, daha önce de eylemler yaptığı biliniyor. Erdoğan hiç üstüne alınır mı? Erdoğan kara kara ne yapacağını düşünürken Abdullah imdadına yetişti. Erdoğan rotayı mecburen Riyad’a çevirdi. Evet mecburen çünkü aralarına Sisi de girse birbirlerine mecburlar. Çünkü hepsi birlikte emperyalizme mecbur.

Nihayet bir kez daha Erdoğan halkların karşısında kralların yanında. Beraber besledikleri mezhepçi tekfirci örgütler kan dökmeye devam ederken o suç ortağını ebediyete uğurluyor.