Bilecik Sendikalar Birliği: Birleşe birleşe kazanacağız!

Geçtiğimiz günlerde Birleşik Metal-İş, Petrol-İş ve Cam Keramik-İş sendikalarının birlikte düzenlediği basın toplantısı ile Bilecik Sendikalar Birliği’nin kuruluşu ilan edilmişti. Aynı basın toplantısında 8 Kasım saat 16:45'te düzenleyecekleri eyleme çağrı yapılmıştı. 

8 Kasım günü Birleşik Metal-İş üyesi işçiler saat 16:45'te Bilecik Birleşik Metal-İş temsilciliği önünde toplanıp Bilecik Belediyesi çay bahçesinin önüne doğru "kıdeme uzanan eller kırılır", "iş, ekmek yoksa barış da yok", "direne direne kazanacağız" sloganlarıyla yürüyüşe geçtiler. Belediye çay bahçesinin önünde Petrol-İş ve Cam Keramik-İş üyesi işçilerle buluştular. Bu esnada alandaki farklı sendikalara üye işçiler hep bir ağızdan "kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz", "birleşe birleşe kazanacağız" sloganlarını attı.

Birlik adına basın açıklamasını Birleşik Metal-İş Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu okudu. Serdaroğlu, basın açıklamasında EYT, kıdem tazminatı ve asgari ücret meselelerine değindi. Eylemin sonunda birleşik mücadelenin önemi vurgulanırken 170 günü aşkın süredir direnişte olan Flormar işçilerinin mücadelesi selamlandı.