Geleceğimizi kendi ellerimize almak için AKP’yi sandığa gömelim!

AKP iktidara geldiğinden bugüne aradan 13 yıl geçti. Bunca yıldır işçi ve emekçilere yönelik kölece çalışma ve yaşam koşullarını dayatarak, onlara hayatı zehir etti. Esnek ve kuralsız çalışmayı yaygınlaştırdı. Eğitim ve sağlık hizmetlerini tamamen paralı hale getirdi. Öyleyse kafamız berrak olmalı: AKP işçilere, emekçilere ve tüm ezilenlere düşman bir partidir.

T.C.’yi Taşeron Cumhuriyeti yapanlar, sendikalaşmayı da, grevi de yasaklayanlar, asgari ücreti azami ücret haline getirerek yerlerde süründürenler,  “zarar ediyor” deyip KİT’leri haraç mezat satılığa çıkaranlar, bu yolla yüz binlerce işçiyi işinden edenler, bizden oy istiyorlar!

İşçiyi iş kazası adı altında iş cinayetlerine maruz bırakanlar, işsizliği çığ gibi büyütüp boynumuzda ağır bir zincir haline getirenler, kıdem tazminatına göz dikenler bizden oy istiyorlar!Hakları için mücadele eden işçiye gaz ve copu, özgürlüğü için mücadele edenKürt’e “çözüm” yaftasıyla oyalama ve ölümü reva görenler bizden oy istiyorlar!

Kadın düşmanlığında şampiyonolanlar, bizden oy istiyorlar!

Yolsuzluk ve rüşvetle semirenler, din tacirliği yapıp paraya tapanlarbizden oy istiyorlar!

 Mezhepçilik yapıp Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu savaş batağına sürükleyerek kan gölüne çevirenler bizden oy istiyorlar!

Emperyalistlerle işbirliğinden şaşmayanlar bizden oy istiyorlar!Zorbalığa başkanlık sistemiyle devam etmek isteyenler bizden oy istiyorlar!

Bu hırsız ve asalak takımının ne dediğine değil, ne yaptığına bakalım!

Şimdi AKP’yi sandığa gömmenin, ardından Erdoğan ve AKP’den hesap sormanın zamanıdır. Bu, önümüzdeki dönemin sınıf mücadeleleri için de iyi bir başlangıç olacaktır.

Bu yazı Gerçek Gazetesi'nin Ekim 2015 tarihli 72. sayısında yayınlanmıştır.