Emekçilerin HAYIR kampanyası devam ediyor!

Devrimci İşçi Partisi olarak HAYIR'ın sesini semt semt, pazar pazar, fabrika fabrika yükseltmeye devam ediyoruz.

23 Mart Perşembe günü Avcılar Gümüşpala Halk Pazarı'nda ve sokaklarında ‘’Mutfaktaki, tarladaki, pazar  yerindeki yangını körükleyecek rejim değişikliğine HAYIR!’’ şiarını yükselttiğimiz ve ‘’Kazanılmış haklarımızın Cumhurpatronluğu rejimiyle gasp edilmesine HAYIR!’’ dediğimiz bildirilerimizi emekçi halkla buluşturduk.

Bildirilerimiz Gümüşpala halkı tarafından yoğun ilgi gördü. Evet diyeceğini söyleyen vatandaşlarla anayasa değişikliği hakkında sohbet edip yeni anayasa değişikliğinin  işçi sınıfı ve emekçi halk için sendikasız, güvencesiz çalışma demek olduğunu, kazanılmış haklarımızın teker teker gasp edileceği, temel hak ve özgürlüklerimizin ortadan kalkması anlamına geldiğini söyledik. Kadınların da pazarda yoğun şekilde bulunması sebebiyle kadın cinayetlerinin AKP iktidarı döneminde %1400 arttığını ifade ederek, kadınların sokakta bile rahat yürüyemediğini, mevcut hükümetin erkekleri işledikleri suçtan dolayı cezalandırmadığını, AKP’nin erkekler için şiddetin teşvik edicisi olduğunu söylediğimizde evet diyecek olan emekçi kadınlarla ortak noktada buluştuk. Yaşam hakkımız için HAYIR demeye çağırdık.  

Bildirilerimiz bölge esnafı tarafından da ilgiyle karşılandı, bir kafe sahihi bize çay ısmarlayıp referandumda  mutlaka HAYIR oyu kullanacağını ve kapılarının bize her zaman  açık olduğunu  söyledi.

Pazar çalışmamızın ardından Gümüşpala’yı sokak sokak dolaşarak halka bildiri dağıtıp evlerin, apartmanların kapılarına koyduk.

Avcılar sokaklarındaki yol çalışması yapan yapı işçilerinin neredeyse hepsiçocuklarının geleceği için HAYIR diyeceklerini belirttiler. Kürt işçiler ise hem Türkçe hem de Kürtçe olarak HAYIR dedi.